Stránky SEZOB.CZ
Úvodní stránkaVaše reklama na SEZOB.CZ  

0 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


Jak si sestavit a nainstalovat počítač

 
 
Sestavit si sám počítač a nainstalovat do něho operační systém, není nijak zvlášť těžké, v případě, že vám někdo poradí jak na to. Tento návod vám umožní sestavit si vlastní počítač a nainstalovat na něj operační systém Windows.

V prvé řadě, musíte vybrat stejný Socket jak pro desku, tak procesor, ostatní komponenty můžete mít libovolné a od různých výrobců.

Základní deska
na té nešetřete, volte takovou, aby obsahovala bohatou výbavu, zvukovku, síťovou kartu a rozhraní IEEE1394a, které je užitečné pro práci s videokamerami a rovněž pevnými disky. K těmto deskám lze připojit až 12 zařízení na sata rozhraní, například 8 pevných disků po 200 GB, na něž lze uložit až 1,5 terabajtů (až 2000 DVD) a 4 další zařízení, na IDE.

Procesor
zde může zvolit samozřejmě co nejvýkonnější. Na procesoru je důležité jádro. Novější technologie přináší i lepší výkon, takže i slabší novější procesor muže podat větší výkon než starší rychlejší.

Pevný disk
zde jednoznačně preferuji SATA disk. Rychlost oproti IDE (Serial ATA) je o hodně vyšší. Doporučuji nerozdělovat pevný disk na několik oddílů, i když je disk velký, například 200 GB.
Důvod je tento:
a) cena disku je dnes poměrně přijatelná, takže pro zálohy si můžeme pořídit další disk
b) rozdělený disk pracuje pomaleji, druhý oddíl může být pomalejší až o třetinu

Paměť
volte značkovou

Myš
volte optickou, nemá kolečko, takže se po čase nezadrhává a nemusí se čistit

Klávesnice
volte praktickou

Skříň, neboli Case
na té záleží hodně, měla by být dobře přístupná a větratelná. Bednu kupte bez zdroje, zdroj si kupte zvlášť podle množství komponentů osazených na desce.

Vypalovačka
zde je volba těžká, zaleží na vás, já kupuji jen TEAC, zatím jsem se žádnou neměl problémy. Je pravda, že už to není ten TEAC co býval. Prý jsou též dobré LG. Stačí se podívat na CDR na nějakou recenzi.