Instalatér vám na Ostravsku zapojí podlahové topení


V současné době se velkému zájmu veřejnosti těší podlahové topení. Mohou za to i takzvané suché systémy, s nimiž si základ topné soustavy vybudujete i sami, aniž byste k této práci zvali stavební firmu. V praxi to může probíhat třeba následovně:

Vytvoříte vlastní projekt – rozmyslíte si, kde chcete mít podlahové topení v provozu, a nakreslíte si alespoň zevrubný plánek, abyste propočítali spotřebu materiálu a přibližné náklady.

palivové dřevo

Nakoupíte potřebné komponenty – k výstavbě podlahového topení potřebujete izolační fólii, systémové polystyrenové desky s drážkami pro topné potrubí, a kromě samotných topných hadic musíte ještě pořídit kročejovou izolaci a pochozí cementovláknité nebo sádrovláknité desky. Závěrečným dílem pro zprovoznění podlahového topení je rozdělovač.

regulátor topení

Domluvíte se s instalatérem – podlahové topení nezapojujte sami, pozvěte si na to instalatéra z Ostravy, který je v tomto směru odborník, a může vám i vhodně poradit před pokládkou podlahového topení, abyste zbytečně někde nechybovali. Instalatér zapojí rozdělovač a připojí jej ke stávajícímu topnému zdroji. Výhodou suchého systému podlahového topení je fakt, že můžete začít topit prakticky ihned, potrubí se nezalévá do betonu a v případě nějakého defektu jej snadno odstraníte i bez nutnosti bourání betonové podlahy.

Výstavba krbu s výměníkem – chcete-li dosáhnout významné úspory za vytápění a odstřihnout se v tomto směru od dodavatelů dálkového tepla či od zemního plynu a elektřiny, vsaďte na krb nebo krbová kamna s výměníkem. Topit dřevem je sice fyzicky náročnější, musíte se starat o dostatek paliva již před topnou sezónou, ale rozhodně se to vyplatí, protože dřevo je a stále bude nejlevnější topnou surovinou. Před výstavbou krbu s výměníkem se také můžete poradit s instalatérem, ten vám zařízení může zprovoznit a případně i revidovat, bude-li to zapotřebí.

5/5 - (2 votes)
Scroll to Top