Jak si poradit s občerstvením na svatbu?


Svatba vyžaduje spoustu plánování. Je třeba zařídit pozvánky, šaty, místo obřadu, případné ubytování pro hosty, fotografa, květiny, prstýnky a spoustu dalších věcí. A nedílnou součástí příprav je i zařízení vhodného občerstvení.

Při plánování občerstvení je třeba zvážit rozpočet, místo konání svatby, počet hostů, styl svatby a samozřejmě i to, co z občerstvení vyhovuje vám. Při zařizování občerstvení je dobré například využít možnosti cateringu na svatbu https://www.incatering.cz/svatby.htm.

bufet

Jednou z možností je mít svatební bufet. Tato možnost je velmi oblíbená. Umožňuje vám podávat nejrůznější druhy jídla, z kterých si každý zvolí přesně to, co má rád, co mu vyhovuje a v takovém množství, na které se cítí. Pokud budou mít hosté později hlad, mohou si kdykoliv přidat, nebo vyzkoušet zase něco jiného. Svatební bufet je skvělý i pokud mají vaši hosté různá omezení, například bezlepkovou dietu, bezlaktózovou, jsou vegetariáni či vegani. Bufet obvykle zahrnuje různé druhy masa, příloh, sýrů, šunek, zeleniny, ovoce ale i dezertů.

Další možností je takzvaný svatební banket. Ten může být v podobě obědu, nebo i večeře. Obvykle se skládá z předkrmu, polévky, hlavního jídla a dezertu. Menu obvykle skládá manželský pár. Tradiční polévka bývá vývar s knedlíčky a tradičním hlavním jídlem svíčková, řízek s bramborovým salátem, nebo je velmi oblíbená vepřová panenka. Dezert může být v podobě svatebního dortu, nebo zvolit úplně odlišný dezert.

stejk

Pokud máte občerstvení ve formě banketu, určitě potřebujete i občerstvení, které budou hosté konzumovat poté, co banket skončí. Hodí se například bufet s trochu lehčí nabídkou, než pokud by sloužil jako hlavní občerstvení, případně drobnější občerstvení v podobě jednohubek, mini sendvičů, mini dezertů, sushi, sýrové mísy nebo salámové mísy. S tím vším vám poradí cateringová firma.

Scroll to Top