Proč je plavba po Vltavě tolik oblíbená


Možná, že i právě vy si kladete otázku, jak je možné, že se každý rok objevují na Vltavě tisíce vodáků, a že tu v červenci a v srpnu praskají kempy ve švech, a to i tehdy, když lidé z naší země mají otevřené hranice a mohou vycestovat třeba do Alp nebo k Jadranu, přičemž dovolená v horách nebo u moře není tak drahá, že by na ni nebylo možno ušetřit?

Jez U Jelení lávky v Krumlově

Pokusíme se za vás na tuto všetečnou otázku odpovědět:

Poezie Vltavy je nepřekonatelná – když plujete po Vltavě, vnímáte, jako byste byli někde v pohádce, protože tamní říční koryto lemují husté lesy a nádherné travnaté louky. Kdybychom napsali, že je tu krásně, nebylo by to dostatečně výstižné, proto doporučujeme každému z vás usednout do lodi na Vltavě z půjčovny lodí ve Vyšším Brodě a přesvědčit se o tom sami.

klášter Vyšší Brod

Posezení u ohně – večerní oheň poskytuje tu nádhernou atmosféru právě tam, kde jste se přes den plavili, a máte díky tomu ještě čerstvě v paměti obraz okolní krajiny zafixovaný. Táborák by vás nebavil někde mezi betonovými zdmi v měsíční krajině, ale tady – tady je to něco jiného. Nejkrásnější ohně planou v kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen.

WW I – Vltava má mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou ideální sklon. Poměrně svižně proudí, ale nejde o nebezpečný průtok, kde se lodě zvrhávají na potkání, s ovládáním plavidla na obtížnosti WW I si tu poradí i začátečník, a právě dynamika a rychlost plavby dodává pohybu na řece šmrnc. Prostě nás to tu baví a bude to zřejmě bavit i vás.

Sjízdné jezy – drtivá většina jezů na Vltavě od Vyššího Brodu až do Českých Budějovic je sjízdná, i to je důvodem, proč se právě sem hrnou tisíce vodních turistů rok co rok.

Historické památky – tolik historických pamětihodností, jako je na Vltavě, nenajdete na žádné jiné řece. Nenechte si ujít Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Zlatou Korunu, Dívčí Kámen a Vyšší Brod. Co jméno, to skutečná skvost.

Scroll to Top