Stěhováci stěhují za každého počasí


Víte, že předem dohodnutý termín stěhování Praha je pro stěhovací firmu závazný, a přestěhuje vás za každého počasí? Stěhovákům skutečně nevadí deštivé, podmračené nebe, kaluže pod sebou nebo sněhové závěje. Měli byste se na tyto jevy ale připravit hlavně vy, aby vás nezaskočily. Odvolat stěhování lze samozřejmě kvůli povětrnostním vlivům, ale většinou pouze v případech, kdy se jedná již o nebezpečné a nezvladatelné extrémy, jako je vichřice, tornádo, povodně apod.

deštivé počasí

Čerstvý vítr

Čerstvý vítr do plachet je na moři vítán, ale nikoli při stěhování. Může s vámi zacloumat například ve chvíli, kdy přenášíte vzácný a drahý obraz. Vítr se do něj opře, obraz se protrhne nebo vás nápor větru i s obrazem povalí na zem. Počítejte s těmito úskalími a přenášení podobných předmětů svěřte stěhovákům a dbejte i o důkladné zabalení všech věcí do stretch nebo bublinkové fólie.

blesky nad krajinou

Májový deštík versus letní bouřka

Když vás venku v přírodě zastihne májový deštík, je to spíše zpestření jarního dne a míváme z něj i radost, že se zalije tráva, květiny, a svůj podíl vláhy připadne i na kvetoucí ovocné stromy. Něco jiného je ale krupobití a letní bouřkový liják. Očekáváte-li ve stěhovací den takové počasí, připravte se na něj předem. Za bouřky nevycházejte raději ven, nebezpečí úderu bleskem nelze podceňovat. A silný déšť může rozmáčet kartonové krabice, proto je obalte igelitovou fólií a přenášejte je venku co nejrychleji. Někdy se vyplatí krabice pro jistotu převazovat provázkem.

Sníh a mráz

Sněhová kalamita komplikuje dopravu a vám může komplikovat i stěhování tím, že bude kluzký chodník a silnice, a může tu dojít k úrazu. A zlomit si nohu zrovna při stěhování, to je ta nejméně vhodná doba. Postarejte se o dostatek posypového materiálu, nejlépe písek, a to na obou místech – tam, odkud se stěhujete, i tam, kam se stěhujete.

Scroll to Top