Zápach z koberce aneb trapas na oslavě narozenin


Stalo se vám někdy, že jste byli pozváni kamarádem na oslavu jeho narozenin, kdy jeho rodiče přichystali úžasné občerstvení, korunované třípatrovým dortem, takže jste si báječně pochutnali? Skvěle jste si i popovídali a byl to celkově příjemný zážitek, ale přece jen celkový dojem cosi kazilo. Bylo to dáno tím, že jste slavili v interiéru, protože kdyby byla oslava uspořádána na zahradě, bylo by to výrazně lepší. Tím rušivým elementem byl zápach, linoucí se od podlahy. Zápach z koberců v obýváku. Připomínal vám směs žluklého másla s týden nošenými propocenými ponožkami.

koberec na šňůře

Koberec je tkanina, je to textilie, která se svým složením i strukturou podobá přehozům přes postel, povlečení a některým typům oděvů. Jenže povlečení a oděvy končí po určité době v pračce, ale koberec se do pračky nevejde. Tento paradox si někteří lidé možná vůbec neuvědomují a stále koberce jen vysávají sáčkovým vysavačem. Vysavač sice nasaje spoustu prachu a jistě máte dobrý pocit z toho, když měníte sáček za nový a ten starý je přímo napumpovaný nečistotami.

koberec na podlaze

Jenže sáček ve vysavači zdaleka nepojme vše, co na koberec dopadne, neporadí si zejména s přilepenými tukovými žmolky, rozptýlenými do vzduchu z vaření jídel, a také s mastným potem, který do koberce otíráme z bosých chodidel nebo z ponožek. Toto je přesně ten zápach, co se na koberci objevuje po určité době, pokud jej pouze vysáváme vysavačem.

Chce to zkrátka objednat specialisty na čištění koberců v Praze 6, kteří mají k dispozici rotační kartáč s podtlakovým odsáváním, a tímto způsobem se koberec důkladně vykartáčuje a uvolněné nečistoty se ihned odsají do sběrné nádoby. Tímto způsobem se kobercová vlákna tak důkladně vyčistí, jako kdyby byl koberec právě dovezený z prodejny. Nemusíte se pak zdráhat někoho pozvat na oslavu narozenin, aby z toho nebyl trapas, že někdo z přítomných zanedbává osobní hygienu.

Scroll to Top