Hypotéka je rovna půjčce


Nutno říci, že se není co divit. Byty dosahují astronomických hodnot a základní lidská potřeba bydlení se stala velice výhodným byznysem. Boháči se perou o bydlení, které pak s obrovským ziskem nabízejí dále. Majitelé domů prodávají byty a také pronajímají a mastí si při tom kapsy neuvěřitelnými částkami. Jenže proti tomu asi nic nenaděláme, protože bydlet chceme.

Celý systém je v podstatě jednoduchý. Ceny bydlení jsou takové, že si je běžným způsobem nemůžeme dovolit zaplatit. Takže si prostě mladý člověk musí vzít půjčku, nebo hypotéku, podstata je skoro stejná a za tyto vypůjčené peníze si bydlení pořídit. Co na tom, že bude splácet jak mourovatý dalších třicet let. Nikdo ho přece nenutil.

ležení na penězích

Jenže vlastní bydlení je vlastní bydlení, a tak do toho jdou všichni, kteří chtějí mít vlastní střechu nad hlavou a nebydlet někde na nějaké pofiderní ubytovně nebo pod mostem. A pokud se někdo rozhodne, že do toho půjde, musí si hodně věřit a musí mít také patřičný příjem. I když je zde sice hypotéka bez doložení příjmu, musí ten neb onen příští dlužník vědět, že bez potíží zvládne splácet vypůjčenou sumu v dohodnutých splátkách. Což někdy nemusí být jednoduché, ale vyváží to hodnotu toho, že něco mám a mám kam jít.

bankovky

Poskytovatelé těchto půjček či hypoték jsou velmi rozdílní. I když ve výsledku není v podstatě rozdíl, mimo úroků a výše splátek, každý potencionální věřitel má své specifické podmínky na žadatele. Někde je to hromada všelijakých potvrzení a už chybí http://www.jenpromuze.cz/mixer/25932-10-slavnych-lidi-kterym-nahodou-chybi-casti-tela jen to, že žadatel žije řádným životem socialistického člověka. Staří ví, o čem je řeč.

Pro vás jako čtenáře článku odpadá období pokusů pro jednotlivé poskytovatele, protože pokud kliknete na odkaz výše v článku, dostanete se na toho nejlepšího. Zde platí hlavně rychlost a omezení papírování na co nejvyšší míru. Ostatně si to právě tím kliknutím můžete sami ověřit.

Scroll to Top