Jak přestěhovat velké akvárium


Akvaristika patří k nejkrásnějším koníčkům a kdo se domnívá, že to „leze do peněz“, mýlí se. Vyžaduje to pouze vyšší počáteční investici, ale nikoli v řádu stovek a mnohdy ani ne desítek tisíc. Každý začátečník by však měl začínat nikoli s malým, šedesátilitrovým akváriem, ale s velkou nádrží, protože tu platí nepsané pravidlo, že čím větší objem vody, tím méně starostí. Jakmile se vybavíte kromě akvária i vhodným stojanem či stolkem, osvětlením, filtrací, vzduchováním a dalšími technickými pomůckami, a osadíte nádrž vodními rostlinami, bude vodní svět natolik působivý, že vás nebude ani lákat sledovat televizní vysílání.

akvarijní ryby

Jenže ne vždy je akvaristika spojena s pohodou. Můžete tomuto oboru rozumět jako profesionál, můžete mít akvárium překrásné, ale pokud bude nutné se přestěhovat, mohou se vám hodit profesionální stěhovací služby stěhování v Praze odnesto.cz. Stěhováci se vám mohou hodit i tehdy, budete-li chtít pořídit ještě větší nádrž, tu starou vynést z bytu, a novou do něj umístit na vhodný stojan. Jako příklad bychom mohli uvést to, že máte doma akvárium o objemu 160 litrů, které váží (prázdné) 35 kg, a chcete si pořídit dvojnásobně velké 320 litrové akvárium, o hmotnosti přesahující metrák, protože je také konstruováno ze silnějšího skla.

stěhování akvária

Když se stěhování akvária chopí amatéři, může to dopadnout všelijak, Ve hře je totiž více faktorů. Za prvé musíte počítat s tím, že se jedná o sklo, nikoli tvrzené, ale skutečné křemičité křehké sklo. Stačí jen drobný úder, a akvárium v hodnotě patnácti tisíc korun je vniveč. Za druhé má tato „krabice“ velkou hmotnost, a to také vyžaduje silné chlapy. Za třetí zaujímá nádrž i velký objem, respektive rozměry, ne vždy je snadné projít jím dveřmi, vytáčet se na schodišti a scházet po schodech. Stěhovací firmy tyto procedury většinou znají a dovedou si s tím poradit mnohem lépe, než kdokoli jiný.

Scroll to Top