Usnadněte si život se skládací přepravkou


Víte, jaký je rozdíl mezi amatérem a profesionálem? Profesionál na rozdíl od amatéra se dané činnosti nevěnuje poprvé, a nejedná se tedy o experiment. Amatéři se věnují různým činnostem a mimo jiné i pěstování ovoce a zeleniny. Experimentují tu s různými pěstitelskými metodami a potýkají se také s problémem, jakým způsobem uskladnit a přepravovat ovoce a zeleninu do distribuční sítě, zejména do tržnic.

sklizeň meruněk

Dříve se toto řešilo tím nejdostupnějším, co bylo k dispozici, tedy v první řadě dřevěnými bedýnkami. Ty se daly pořídit i za pár korun a nebyl pak problém vyskládat do jejich útrob cokoli, od brambor až po jablka či broskve. Pokud šlo o úrodu v omezeném množství, například spíše pro soukromou potřebu, stačilo pět, deset bedýnek, které jste uskladnili v chladném sklepě na sobě ve dvojicích, a o nic nešlo, ale pokud máte ovocný sad a sklízíte několik tun hrušek, meruněk, třešní, jablek a švestek, bude s ukládáním plodů do dřevěných bedýnek problém. Postavíte-li je do velké výšky, řekněme do deseti pater na sebe, tento stoh se může snadno zřítit a vy přijdete o polovinu úrody.

dřevěné bedýnky

Profesionálové to ale řeší jinak. Ti dobře ví, že mnohem efektivnějším řešením jsou skládací přepravky z plastu. Jsou zhotovené tak, aby na sebe dobře dosedaly, a aby se i velmi vysoký stoh nezřítil při pouhém drcnutí loktem.

Další výhody přepravek z plastu jsou zcela zjevné – je to zdravotně nezávadný materiál, který není nasákavý a nepodporuje tím pádem rozmnožování mikroorganismů, zejména plísní a hniloby. Velmi dobře se umývá běžnými saponáty a dezinfikuje, tím pádem se snižuje pravděpodobnost poškození plodů a ztráty z výdělečné činnosti. S plastovými přepravkami se také snadno manipuluje, protože jsou poměrně lehké, a navíc tím, že jsou skládací, ušetří ve skladovém prostoru spoustu volného místa.

Scroll to Top