Byt nebo dům?


Když se někdo rozhoduje zda bude bydlet v domě, většinou si zmapuje nabídky domů k rekonstrukci a také nabídku stavebních parcel. Je potřeba se rozhodnout zda budete chtít stavět svépomocí, pomocí firmy a nebo jestli se vrhnete do rekonstrukce. Všechny varianty je potřeba pořádně zvážit, protože stavba domu není záležitost, kterou vyřešíte za hodinu. Je to proces, který i zkušené firmě s mnoha dostupnými zaměstnanci nějaký čas zabere.

dům bungalov

Rekonstrukce je svou podstatou vhodná spíše pro dobrodruhy, kteří touží po domě, který má duši. Mnoho starší domy jsou opravdu nádherné, mohou nabídnout buď zajímavé místo a nebo jedničkou architekturu. Takových stavební je ale žalostně málo, jejich pořizovací cena bývá veliká a jejich stav bývá tristní. Náklady na rekonstrukci něčeho tak jedinečného jako je secesní vila po panu továrníkovi bývají v řádech desítek milionů, takže toto řešení není pro všechny. Starší dům se dá opravit za mnohem nižší částku, ale u každé rekonstrukce můžete narazit na skrytý problém, který postup prací ztíží a prodraží celou rekonstrukci.

Z výše uvedených důvodů většina lidí volí stavbu nového domu, a to navíc pomocí stavení firmy. Jsou sice lidé, a není jich málo, kteří si troufnou na stavbu svépomocí, ale tato možnost je časově dost náročná a lidé musí na stavbě trávit veškerý volný čas, aby stavba nějak postupovala. I proto je lepší si nechat postavit například zděný dům na klíč https://www.enerdomy.cz/zdene-domy-technologie, který můžete mít v podobě moderního bungalovu.

nový dům

U nás si můžete vybrat z několika typových projektů, které můžete mít nejen jako zděný dům, ale i jako dřevostavbu. Cena za naše domy začíná na třech milionech korun, což je dnes velmi příjemná částka. Domy stavíme samostatné, případně s pergolou nebo garáží. I vy můžete příští rok bydlet ve svém domě, proto si vyberte svůj dům ještě letos.

Scroll to Top