Koníček pro všechny věkové kategorie


Hledáte něco co by vás bavilo? Jste alespoň trochu manuálně zruční a chcete si vyrobit občas nějakou dekoraci na různá roční období? Snad nejoblíbenější jsou vánoční a zimní dekorace. Pomaličku se blíží jaro a tak můžete začít zkoušet zda něco dokážete vyrobit. Nemusíte se toho bát, protože pokud umíte alespoň trochu zacházet s internetem, najdete mnoho dekorací i s postupem výroby. Existují dokonce i profily na sociálních sítích, jejichž majitelé sami natáčí postupy na video aby se mohli výrobu naučit lidé i bez placení drahých kurzů.

výroba věnce

Jestli se nemáte aktuálně čím zabavit, můžete využít dlouhé zimní večery k tomu, abyste se naučili něco nového, co vás možná začne bavit. Nemusíte se hned stát profesionály, ale můžete se naučit tvořit cokoliv co přispěje ke zvelebení vašeho domova. Mít nějaký koníček je důležité pro naše duševní zdraví, a pokud se navíc naučíte vyrábět něco co bude i dobře vypadat a nebudete to muset kupovat, je to velice příjemný bonus.

adventní svícen

Tvoření a aranžování je oblíbené hlavně mezi ženami, ale i muži mu postupně přicházejí na kloub. Můžete začít něčím menším a postupně se pouštět do větších a větších projektů. Začněte třeba věncem, který je opravdu snadný. Budete potřebovat korpus, nejlépe umělé květiny, vázací drát a třeba mašli. Inspirace najdete spoustu právě na internetu, takže si vyberte co se vám líbí a začněte. Nejlepší je vyzkoušet si jednoduchou dekoraci nebo aranžmá, díky které chytnete do ruky postup a budete vědět co a kdy udělat aby vám plat práce od ruky a všechno drželo na místě.

Budete potřebovat umělé květiny, které jsou barevně stálé a přečkají sezonu venku bez změny barvy. Vybledlé květiny nevypadají dobře a je zbytečné zrovna na těchto věcech šetřit. Pokud chcete aby vám věnec vydržel déle, musíte investovat do kvalitních komponentů. Tady se šetřit nevyplatí.

Scroll to Top