Výhody operačního leasingu?


Potřebujete nový vůz, nebo zkrátka jen chcete změnu? Vývoj nových aut a jejich vylepšení probíhá přímo raketovým tempem. Dnes se v novém autě cítíte skoro jako ve svém obýváku. Řízení nikdy nebylo více komfortní. Ovšem málokdo z nás má úspory na to, aby si takové auto mohl dovolit. Možností je samozřejmě vzít si půjčku nebo využít možnost finančního leasingu. Ale v případě nového auta se někdy více vyplatí operační leasing.

Jaký je rozdíl oproti klasickému finančnímu leasingu? Poměrně velký. Na konci finančního leasingu totiž získáte auto, které jste spláceli. Na konci operačního leasingu se ale auto vrací do vlastnictví leasingové společnosti, která vám ho pronajímá.

auto

Jaké výhody ale pro vás může mít operační leasing?

Bezstarostný provoz

Velkou výhodou jistě je, že během toho, co máte auto na operační leasing, se nemusíte prakticky starat o jeho údržbu. Všechny opravy v servisu, havarijní i povinné pojištění, to vše si zajistí sama leasingová společnost. Tyto náklady máte samozřejmě zohledněné ve své splátce, ale pokud se vám s autem něco stane, následné řešení už zajišťuje leasingová společnost.

řidič

Bez akontace

U finančního leasingu po vás často bude chtít společnost akontaci. Ta může být v různé výši, ale obvykle se jedná i o několik desítek tisíc korun. U operačního leasingu žádnou akontaci skládat nebudete, a tak si o něj můžete zažádat, i když nebudete mít uložené žádné peníze bokem.

Nové auto

Díky operativnímu leasingu si můžete dovolit pronajmout nové auto, na které byste jinak svými prostředky nedosáhli. Můžete si tak vychutnat jízdu ve zbrusu novém voze, který vám poskytne komfort a pohodlí.

Samozřejmě, je tu i spoustu nevýhod. Auto na konci doby splácení není vaše, leasingové společnosti také omezují počet kilometrů, které můžete za rok najet, ale i tak. Pro někoho může být operativní leasing tou nejlepší volbou.

Scroll to Top