Krásné a zdravé zuby


Špinavé a chybějící zuby nejsou zrovna ukázkou péče o sebe sama. Jsou naopak ukázkou toho, že o sebe člověk příliš nepečuje. Problém je, že lidé kteří zanedbávají základní hygienu plní ordinace zubních lékařů, a potom si stěžují, že musí platit vysoké částky za ošetření. Jenže vybavení ordinace a materiál je také drahou položkou, kterou zubné lékaři musí platit. Je proto lepší když se lidé o svoje zuby starají tak aby nemuseli podstupovat nákladné a bolestivé zubní zákroky. Je to jednouché a stačí k tomu správný zubní kartáček, pasta, ústní voda, zubní nit a mezizubní kartáček. A také jednou za půl roku navštívit dentální hygienu. I ta je z hlediska preventivní péče o zuby velice důležitá.

čištění zubů

Proč bychom měli chodit na dentální hygienu?
Dentální hygiena je pracoviště při zubní ordinaci, kde vás odborně zbaví nánosů zubního plaku, pigmentových skvrn a zubního kamene. A to všechno bez umrtvení a hlavně bezbolestně. Pomocí speciálních přístrojů vás dentální hygienistka zbaví nejen povrchových nečistot, ale dokáže rozlišit, které zuby by se měly neprodleně vyšetřit u zubního lékaře. Nevíte kam jít? Dentální hygiena v Praze Clinicplus
má stále volná místa.

kartáček a pasta

Zubní hygienistka vám doporučí správné zubní kartáčky a další věci pro péči o vaše zuby. Každý má jiné zuby a dásně a pro každého je vhodná jiná tvrdost kartáčku. Proto k výběru zubního náčiní přistupujte zodpovědně a vyberte si to, co vám doporučí buď lékař nebo zubní hygienistka. Dalším plusem je, že vás naučí si správně zuby čistit. Možná se vám to zdá úsměvné, ale spousta lidí s tím má problém. Mnoho lidí si čistí zuby špatně, a výsledkem je zanesení zejména mezizubních prostor zubním plakem. A to je právě počátek zubních kazů. Zubní kazy dokážou napadnout zuby v takovém rozsahu, že mohou zuby zcela a nenávratně zničit. V takovém případě pomůžou už jenom kleště. Není těžké si zuby čistit, naučte se to a nebudou vás bolet.

Scroll to Top