Stránky SEZOB.CZ
Úvodní stránkaČeštiny, návody, patche, recenze, poradny, filmy,  

0 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


 AD-aware
|Čeština|Čeština (pro verzi SE)
|Win 9x-XP|Instal|Unistal|
 

AD-aware je program pro bezpečné odstranění komponent reklamou podporovaných programů (Adware, Alexa, Aureate, Comet Cursor, Cydoor, Doubleclick, DSSAgent, EverAd, Flyswat, Gator, Gratisware, HotBar, NewDotNet, OnFlow, TimeSink, Web3000, a Webhancer) z paměti, registrů, pevného disku Vašeho PC. Zobrazí seznam detekovaných komponent a umožní jejch selektivní odstranění. Podporuje zálohování a zrušení změn s návratem k původnímu stavu.

Pokud se vám neustále objevují nevyžádaná pop-up okna, mění se vám domovská stránka nebo se otevírají nevyžádané WWW stránky, vězte, že máte v počítači spywarového agenta. Jediným spolehlivým lékem je použití speciálního programu. Ad-aware je jedním z oněch léčitelů.

Ad-aware nabízí velmi pečlivou a rychlou kontrolu systému, která vyhledá většinu škodlivých agentů ve vašem systému. Samozřejmě si můžete celý test upravit. Rychlý test se vám podaří nastartovat rychle a po prozkoumání celého systému se objeví výsledná zpráva se zobrazenými škůdci narušujícími vaše soukromí. Tento program provádí skenování oproti jiným podobným programům docela rychle a najde také poměrně hodně agentů. Spy Bot S&D je pomalejší a najde agentů o něco míň, je však variabilnější při nastavování parametrů skenování, takže zkušený uživatel může výsledek zlepšit.

Věci, které do vašeho počítače nepatří, mohou být okamžitě vymazány. Jako zajímavý doplněk k programu může být komponenta Ad-watch, který běží na pozadí a kontroluje registry. V okamžiku, kdy se na počítači objeví nějaký Spyware, tak je okamžitě odblokován. Bohužel tuto součást neobsahuje zdarma stáhnutelná verze.

Dalším vylepšením tohoto programu je funkce, která spouští současně s instalací nové  Ad-aware reinstalaci starší verze, aby nedošlo ke kolizi obou programů. V nastavení můžete také zapnout bod obnovy, díky kterému můžete systém obnovit v případě, že si smažete některé nechtěné soubory. Ad-aware umí také vytvářet log soubory, na kterých vidíte, kolik souborů bylo testováno, kolik jich bylo infikováno, jak dlouho skenování trvalo a jaký mód skenování jste zvolili. Poslední verze přináší vylepšenou detekci nebezpečí, vylepšený systém pro odstraňování rootkitů, nástroj Lavasoft ThreatWork pro odesílání podezřelých souborů k analýze, a kompatibilitu se systémy Windows Vista 32-bit a 64-bit.

Instalace:
pokud máte program jinde než v C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\ tak jej nejprve odinstalujte.

Zde klepněte na Customize Instalation

Zde klepněte na Install Ad-Aware only

Nastavení:


Odkazy